Testování IQ na škole

25.01.2014 15:58

Dne 24. ledna 2014 uspořádala výchovná poradkyně školy testování IQ pro dobrovolníky z řad studentů školy. Jak studenti dopadli, se každý z nich dozví během několika dní. Jedno však víme, naše Martina je v Menze, dosáhla nad 130.

IQ testy neboli testy inteligence je obecný termín pro standardizované testy, kterými se měří inteligenční kvocient jedince.

Test není závislý na nabytých vědomostech, kulturním, jazykovém a společenském zázemí. Jedná se o vyhledávání logických vazeb mezi grafickými symboly. Testování se provádí pod dohledem psychologa, aby byly zaručeny shodné podmínky pro všechny účastníky.

Pozn.: Pokuď někdo z našich studentů obdrží méně jak 100, nechť nezoufá. Americký prezident Bush měl výsledky IQ testu pod touto hodnotou a kam to dotáhl!

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.