Kam po střední škole

01.02.2014 15:09

Vstupujeme do závěrečného pololetí studia u končících ročníků. Jak a co dál je nutné promýšlet již nyní. Na dosah je termín pro podávání přihlášek na vysoké školy, blíží se termín, kdy žák – student přestane být žákem školy.

Pro vycházející ročníky škola připravila návštěvu na Úřadu práce v Teplicích, kde studenti obdrží informace z pohledu sociálního a zdravotního zabezpečení.

Litera zákona říká, že žák přestává být žákem školy dnem následujícím po dni, v němž úspěšně vykonal závěrečnou zkoušku nebo maturitní zkoušku a dále žák přestává být žákem školy 30. 6. daného roku, v němž měl vzdělání řádně ukončit v případech, že:

• nesložil závěrečnou  zkoušku nebo maturitní zkoušku nebo její část
  • neprospěl ve třech a více předmětech
  • nejde k závěrečné zkoušce nebo maturitní zkoušce v řádném termínu z důvodu, že je ve druhém pololetí posledního ročníku nehodnocen – termín klasifikace je do 30. září
  • má konat opravnou zkoušku maximálně ze dvou předmětů v termínu do 31. srpna

Do 28. února, případně do 31. března 2014 se podávají přihlášky na vysoké školy.

Přinášíme odkazy, které by mohly pomoci s uplatněním na trhu práce a s volbou dalšího studia:

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.