Prezentiáda 2014

Dne 16. 4. 2014 proběhlo v Ústí nad Labem krajské kolo pátého ročníku Prezentiády – soutěže, která se snaží hravou formou naučit středoškoláky prezentačním dovednostem a sebevědomému vystupování. Odborná porota hodnotila slovní projev, vizuální kvalitu, týmovou spolupráci, nápaditost zpracování, pohotovost reakcí, schopnost improvizace i celkový dojem. Klání se uskutečnilo (případně ještě uskuteční) ve všech čtrnácti krajích České republiky a v Banské Bystrici a Bratislavě na Slovensku. V letošním roce se do soutěže přihlásil rekordní počet týmů v počtu 200. Do krajského kola v Ústí nad Labem jich ze středních škol v tomto regionu bylo nominováno celkem 10. Za naši školu se soutěže zúčastnili žáci třídy IT3 (obor Informační technologie) – Matěj Pařez, David Mrocek a Jan Dlesk. Své role se zhostili se „vší vervou“ a zvolené téma „Tabule nebo technologie“ pojali vskutku nápaditě, což potvrdili i porotci v neformálním rozhovoru po ukončení semifinále. Konkurence byla veliká. Po dlouhém boji jsme bohužel nedokázali obhájit loňské prvenství a skončili na 6 místě. Ale i tak naši kluci získali cenné zkušenosti, které dozajista využijí do budoucna. A o tom tato soutěž, jejímž cílem nejsou poražení, vlastně je. Soutěžící si na vlastní kůži vyzkoušeli vystoupení před publikem, zažili trému při nutnosti improvizace, poznali pocit z „paměťového okna“ a stáli alespoň chvíli na „prknech“, která sice zatím neznamenají svět, ale která do něj zcela jistě vedou. Našim účastníkům blahopřejeme k umístění.

prez3

prez1 prez2

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.